JEDOVNICE 2021

Letní soustředění na tradičních super single-trailech v Autocempu Olšovec. Jsme tady už potřetí a tentokrát se nás sešlo hned první den hojný počet. KTM oranžový stan je hlavní shromažďovací bod, kolem kterého jsme si postavili stany nebo obytňáky.

 

STŘEDA

Odpoledne se někteří vydali vyzkoušet traily nad kempem. Trasy trochu mokřejší po deštích, ale dalo se to. Bez pádu to ovšem nebylo… nejdřív Bára poznala záludnost místního trailu a posléze trenér Pavel těsně před kempem „nevybral zatáčku“ a lehl. Zápěstí, loket a mírné „narovnání žeber“. Dostal lékařskou první pomoc a radu, že to zítra v pohodě rozdýchá.

Večerní příprava tras na čtvrteční výlet proběhla tradičně hromadně za účastí všech rodičů a trenérů.

Posilnili jsme se, abychom těm našim mlaďochům vůbec stačili 😊

ČTVRTEK

Skupina A: trasa = kemp – Mariánské údolí – obec Křtiny (oběd) – traily nad kempem

  • tuto trasu jela grupa skoro 25 lidí (14 dětí). Počasí bylo super, v lese trochu mokro, ale všichni to zvládli na jedničku, celkem 62 km. Šéf trenér Venca trochu nedotáhl závěr a svým superflow pádem podpořil trenéra Pavla ze včerejška a s naraženými žebry bude zřejmě hlídat základnu a dělat kuchaře.

Skupina B: trasa = kemp – Bukovinka – Proklest – traily nad kempem

  • tuto trasu jely střední děti (5 kousků 😊), které se s velkým úsilím snažily a užily si celý den společně s rodiči, ujeli krásných 47 km

Skupina C: trasa = kemp –  klopky u základny – trail č. 1

  • úplně pro nejmenší děti máme letos Verču – dceru od Kellyho, která s nimi projela okolí kempu. Potrénovali si rovnováhu různými soutěžemi, třeba závod o to, kdo bude v cíli nejpomalejší 😊. Potom vyzkoušely tréninkové klopenky u základny a vyrazily na trail č. 1. Všechny děti jely krásně a bezpečně se vrátily zpět rodičům.

Základna v kempu umožňuje mytí kol, trochu toho blátíčka bylo.. pravda letos už za poplatek, ale v pohodě se to stihlo.

Večer opět příprava na páteční výlety a dnes máme navíc super táborák, kde si někteří upekli ještě buřtíky. KTM stan s výčepem byl připraven zhasit žízeň z celodenních cyklovýletů. Děti doplnily po večeři energii a večer lítaly, jakoby na žádném kole přes den nejely.

Kelly dostal pochvalu, že se mu dcera Verča „povedla“. Pan šéftrenér Vlastík prohlásil, že je Vlasta, což je časopis, který vychází ve čtvrtek 😊

 

 

PÁTEK

Ranní rozcvička, pod vedením Verči, se zúčastnily všechny děti, a dokonce i někteří rodiče. Pozdrav slunce a protažení před dnešními cyklovýlety a hurá na výjezd. Dnes se skupina A rozdělila na rychlejší chrty a pomalejší gepardy 😉

Skupina A1: trasa = kemp – směr Blansko – kemp

Nejrychlejší cyklističtí chrti vyjeli s několika trenéry směrem Blansko, kde dojeli k pěknému vysílači Podvrší. Tam si udělali, díky Liborovi Uhrovi, pěkné fotky. Trailíkama se dostali do Ostrova u Macochy, kde si dali různé dobroty.

Skupina A2: trasa = kemp – Macocha – kemp – obědová přestávka – trailíky

Po včerejšku se skupina A rozdělila a s mladšími jeli Vlasta a Marek pěknou trasou až k Macoše. Přidal se k nim i JIMM, který jel na gravelu. Při trochu šílenějšímu úseku, který děti šly pěšky, měli menší technickou příhodu. Jimm, když zjistil, že děti už na něho čekají na cestě dole, tak to chtěl urychlit, nasedl na kolo a okamžitě píchl. Po dojezdu do kempu si děcka daly u rodičů něco na sílu. I kolo od Jima dostalo určitou péči, ale po veškeré snaze nastal po pár minutách výbuch a pro Jimma touto příhodou výlet skončil 😉.

Skupina B: trasa = kemp – Malá Dohoda – kemp

Dneska si vyjeli směr Malá Dohoda, kde si děti ještě užily chvilku v lanovém centru, kde se vyřádily. Na chvilku se z nich stali malí Tarzani. Během cesty se projeli kolem zříceniny hradu.

Skupina C: trasa = kemp – trénink na pumptracku a závody – přehrada – nácvik trail 2

Poprvé si děti mohly vyzkoušet fotbálek na kole, kde se naučily brždění, rovnováhu na pravou a levou nohu. Góly byly motivací a odměna byla jistá.

Odpoledne dorazil další náš trenér Petr s dětmi. Ještě k večeru si dali s Kubíkem trailíky – no a co budu povídat…. Podpořil trenéry Pavla a Vencu a přijel se šrámem. Ošetření bylo okamžitě zajištěno a dle Vency se to do neděle zahojí.

Letos se nás sešlo krásných 15 rodin a vždy k večeru jsme se všichni sešli u společného dlouhého stolu. Každý něco donesl na zub a na žízeň a propovídali jsme celý večer. Jen dneska to přineslo ještě přídavek v podobě tanečního závěru. Začalo to tak jaksi nevinně, oblíbené songy a pak jsme někteří chytili „druhý dech“ a protancovali jsme skoro do svítání 😊

Heslo dnešní večerní přípravy znělo: „Musíš být na sebe tvrdý“ (část textu písně neznámého autora 😊 )

Hlídač 2021…. Zlatíčka … já mám vás rád, ale už nás začínáte ….

Jimm a jeho vytažení ze stanu na song : Duhová víla…

 

 

 

SOBOTA

Jako každé ráno jsme si rozhýbali tělíčka pravidelnou rozcvičkou. Hudební doprovod byl ovlivněn včerejším nečekaným hudebním nočním programem 😉

Skupina A1: trasa = kemp – Luleč u Vyškova – Drnovice – Vojenský Žleb – Ruprechtov – kemp

Mlaďoši dneska vyrazili směr Luleč u Vyškova, kde si dali v pauze koupel. Poté se vydali na super výjezd na rozhlednu v Drnovicích. Menší technické problémky se nevyhly ani čtvrtý den, ale jako správní Kohouti si se vším poradili.

 

Skupina A2: trasa = kemp – část trasy skupiny A1 – Račice – Pístovice – Račický zámek – traily zpět do kempu

Druhá část našich šikovných dětí se vydala ve stopách předešlé skupiny. V rybníku u Pístovic se také okoupali a pak pokračovali kolem Račického zámku až na traily nad kempem. Při projíždění trailíků celou bandu zdokumentoval Libor Uher, taťka od Kristýnky. Všechen natočený materiál do večeře sestříhal a vzniklo super video, jak si děti užily dnešní tréninkový den. Hláška dne k tomuto videu … a kdo je ten youtuber ??

Skupina B:  trasa = kemp – traily – kemp     

Tzv. odpočinková sobota pro naši střední skupinu, která dneska projela křížem krážem místní traily. Všechny děti jely tak, jako by předešlé dny nic nejezdily. Hold mladá krev se nezapře. Stačí rychlá rekonvalescence a jedeme dál 😊 !

 

Skupina C: trasa = kemp – klopénky u základny – celý trail č. 2 – kemp

Po rozcvičce si děti udělaly generálku na dnešní podvečerní závody. Včera si daly pouze kousek trailu č.2, a proto to dnes daly celé. Byly moc šikovné. Tento trailík je mnohem těžší, než co jezdily doteď. V kempu už pak doplnění síly, odpočinek a relax.

 

ZÁVODY JEDOVNICKÝ CHRT 😊

            Jako zpestření tohoto kempu jsme pro děti připravili krátké závody. Start i cíl byl v horní části kempu, kdy po startu děti jely dolů, tam jely slalom, dvě kola na pumptracku, potom na překážky a šup do cíle. Sladká odměna byla samozřejmostí a svítící tyčinky na ruku překvapením. Aspoň je večer hezky uvidíme.

 

Po závodech nás pár rodin s cyklisty opustilo a zbytek se dal do vaření večeří a doplnění energie a také tekutin 😊 Pro další ročník letního soustředění si musí trenéři lépe propočítat zásobu pěnivého moku, aby nepochybělo 😉

 

Večerní posezení se dneska neslo v poklidném duchu. Včerejší tanečky a dnešní trénink nám vzal dost sil.

NEDĚLE

Dnes jsme už byli bez rozcvičky, tu nám nahradilo balení a uklízení našich přechodných obydlí. Menším dětem jsme dopřáli ještě blbnutí na velké skákací bublině jako odměnu za jejich skvělé cyklistické dovednosti.

Starší děti a někteří rodiče si dali ještě pár trejlíků před odjezdem. Už jen tak, pro zábavu a na pohodu 😉

Menší zranění se nám samozřejmě nevyhly. Nejvíce padali trenéři, kdy měli vždy odřené lokty.

Počasí letos vyšlo na jedničku. Žádný déšť, sluníčko akorát a příjemný větřík.

Teď už jen všem šťastnou cestu domů a na shledanou.

VŠEM TRENÉRŮM, RODIČŮM A DĚTEM PATŘÍ VELKÉ DÍKY ZA SUPER SOUSTŘEDĚNÍ A BUDEME SE TĚŠIT NA LETNÍ JEDOVNICE 2022 😊

 

ÚČASTNÍCI JEDOVNICE 2021

Trenéři: 7

Venca, Vlasta, Pavel, Kelly, Radim, Petr, Marek

Rodičové: 22

Veronika, Jarka, Silva, Pavel Ž., Markéta, Radim N., Jana, Petr, Lucka, Henke, Tomáš, Michal, Renáta, Pavel P., Libor, Kamila, Honza, Veronika, Tomáš, Marcela, Barča, Mirek

Děti: 31

Nelča + Matěj, Felix + Barča, Matěj Š., David +Natálka + Stelča, Vašek + Honza, Kuba + Hanča, Kuba + Eliška, Simon + Oliver, Kuba + Beátka, Miki + Tobík, Verča + Terka, Estell, Lotka + Žofka + Tomík, Kristýna, Eliška + Hanka, Mikuláš + Kryštof

Sdílej příspěvek...